2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.7.2019 otevřeno: 763 x

Šesté místo na první mezinárodní akci? "Převažují pozitivní pocity," těší trenéra nejmladší reprezentace Hynka

Dorostenci vybojovali na Otevřeném mistrovství Evropy házenkářů do 17 let ve Švédsku šesté místo. První ostré vystoupení tohoto nového dorosteneckého týmu tak trenér Jiří Hynek nakonec hodnotil velmi kladně, vždyť při náročném programu k lepšímu výkonu nechybělo tak mnoho.

 

První bod ztratili čeští dorostenci na Otevřeném mistrovství Evropy až v poslední zápase základní skupiny. V něm nastoupili proti domácímu Švédsku. Ze základní skupiny postupovali ze druhého místa a v bojích o umístění nejprve podlehli Islandu, pak sice porazili Itálii, aby v boji o páté místo prohráli s Maďarskem. „Poslední zápas byl trošku kaňkou za naším výkonem, který jsme podávali během základní skupiny i zápasů proti Islandu a Itálii. Bylo poznat, že zápas se Švédskem nás stal hrozně moc fyzických i psychický sil. Připravit se potom na zápasy o umístění a vstoupit do nich s podobnou energií, jako do utkání proti Švédsku, bylo pro nás tak hodně náročné. Z tohoto důvodu ty poslední zápasy výsledkově nedopadly tak dobře,“ ohlížel se za posledními výkony trenér Jiří Hynek. Hned ale dodal: „S odstupem času jsme si pak ale druhý den celý Open vyhodnotili pozitivně. Když uvážím, kolik máme za sebou společných dní a tréninků, i zranění důležitého článku naší obrany Matěje Havrana, tak převažují pozitivní pocity a výsledky odpovídají naší situaci.“

Kladně tak hodnotili nejen dosažené výsledky, ale především předvedené výkony. „Ano, byly tam nedostatky, je na čem pracovat, jsme ale moc šťastní, že jsme dostali příležitost tento turnaj absolvovat. Je opravdu náročný, během pěti dnů jsme odehráli osm zápasů, pro tyto kluky je to velmi těžké,“ vysvětlil Hynek a potěšeně k turnaji ještě doplnil: „V zápase proti Švýcarsku jsme nevěděli co čekat od sebe i od soupeře a bylo důležité, že jsme v něm celý turnaj dokázali dobře nastartovat a gradovalo to k zápasu proti Švédsku, v němž naši hráči dokázali bodovat ve vyprodané hale proti domácímu týmu, úřadujícímu mistru Evropy této kategorie, a byli jsme schopní dovézt zápas do remízového konce. I soupeřící trenéři a odborná veřejnost chválili náš výkon a hru, kterou jsme předvedli.“

 

 

Individuální výkony vyzdvihovat nechce. „Hráči sami ví, kdo tým táhl jak výsledkově vstřelenými góly, tak připravováním šancí. Tento tým se zatím prezentuje tak, že bude spíš útočný. Družstvo baví víc útočit než bránit a tohle potřebujeme dostat do rovnováhy. Budeme se muset na obranu víc zaměřit, abychom se mohli opírat o silný obranný základ,“ zdůraznil s lehkým úsměvem Hynek.

Znovu se tým sejde kompletní až na podzim. „Teď mají kluci zasloužené volno. Znovu se sejdeme až v říjnu, kdy máme přislíbený turnaj ve Francii. Doufáme, že se potkáme opět se třemi silnými soupeři, je důležité měřit se s nejlepšími. Do té doby doufáme, že se kluci budou kvalitně připravovat v klubech a budou na sobě pracovat. Čeká nás i jeden SpeK, který reprezentaci hodně napomáhá,“ uzavřel Hynek.
 

Přehled všech výsledků českého týmu najdete zde.