2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.8.2019 otevřeno: 733 x

Talent roku Mizera: Na seniorském srazu mi běželo hlavou, co tady vůbec dělám?

Talentovaní bratři ze Zubří už jsou na házenkářských palubovkách pořádně vidět. Zatímco ale Bohdana přibrzdilo zranění, druhý z bratrů, brankář Šimon, už stihl nakouknout i do mužské reprezentace a vysloužil si titul Talent roku.

 

Trenéři, kteří se Šimonem Mizerou pracují, o něm mluví pochvalně a s nadějí v hlase. Talentovaný zuberský brankář je ale neobyčejně skromným mladým hráčem. A letos převzal cenu pro Talent sezóny 2018/2019.

 

Co vám běželo hlavou, když jste se dozvěděl o ocenění Talent roku?

Bylo to pro mě velké překvapení. V Česku je spousta talentovaných hráčů, tak mě to dost zaskočilo, ale pocit to byl skvělý.

 

Co si myslíte, že vám pomohlo k tomuto skvělému úspěchu?

Pomohla mi spousta věcí, jak práce navíc ve volném čase, tak rodina, která nás s bráchou i ségrou v házené nesmírně podporuje už od malička.

 

Nedávno jste přešli z dorostenecké reprezentace do juniorské, jak byste zhodnotil uplynulou sezónu v reprezentaci?

Mrzí mě, že jsme se nedokázali kvalifikovat na mistrovství Evropy, kdy jsme v rozhodujícím zápase podlehli Rakousku, ale na druhou stranu mám radost z turnaje v Německu, kde jsme obsadili 2. místo za přítomnosti soupeřů, jako je například Němci nebo Dánsko. Proto nejsem spokojený, ale ani úplně zklamaný.

 

Zúčastnil jste se už i srazu seniorské reprezentace. Co je váš nejsilnější zážitek?

Úplně první, co jsem mi honilo hlavou, byla myšlenka, co tam vůbec dělám. Protože úroveň, na kterou jsem byl zvyklý, je úplně jiná. Ale po prvních dvou trénincích jsem se dokázal adaptovat. Zkrátka je tam to nejlepší z Česka.

 

V Zubří jste obsadili v uplynulé sezóně v dorostu 3. místo a unikl vám Československý pohár jen o kousek, čím že to podle vás bylo?

Tým měl určitě na to skončit lépe, i když drtivou většinu týmu tvořili mladší kluci. Bohužel jsme zbytečně ztráceli body tam, kde jsme měli vyhrávat. Nejčastěji to bylo ukvapenou hrou. Kluci se ale určitě poučili a do příští sezóny jim přeji jen to nejlepší.

 

Blíží se začátek další sezóny, pro vás oficiálně první v mužské kategorii. V čem bude asi největší změna oproti dorostenecké kategorii?

Největší změna je určitě v taktické a silové přípravě.

 

A na mou předešlou otázku navazuji s tím, že jste kategorii mužů již i s bráchou zažili v Bystřici pod Hostýnem na hostování. Líbí se vám tam?

V Bystřici se nám líbí moc, je tam skvělá parta a nejsme tam ze Zubří sami. Nemůžeme si vůbec na nic stěžovat.

 

Co očekáváte od nové sezóny?

Určitě chceme bojovat o nejvyšší příčky, k tomu sice vede ještě hodně dlouhá cesta, ale věřím, že to po minulé nezdařené sezóně vyjde.

Autor Štěpán Krůpa