2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.1.2010 otevřeno: 1272 x

Juniorky se připravují v Nymburce

V neděli večer se české juniorské reprezentantky sešly ve sportovním centru Nymburk, aby zde pokračovaly v přípravě na kvalifikaci na MS.

Ještě o víkendu si některé nominované hráčky plnily svoje klubové povinnosti v zápasech Interligy, aby se na konci víkendu sešly s trenéry Červenkou a Novotným k další části přípravy na blížící se kvalifikaci. V té budou na konci května bojovat s týmy Srbska, Polska a Ukrajiny, přičemž kvalifikační skupinu hostí Srbsko.

"Od pondělí nás čeká především velké tréninkové zatížení samozřejmě spojené s regenerací," informoval nás trenér týmu Michal Červenka a dodal: "uvědomujeme si, že se jedná o akci uprostřed rozehrané soutěže. I to je důvod, proč sebou vezeme dvě fyzioterapeutky."

Celkem na házenkářky čeká sedm tréninkových jednotek, která zpestří také dvě přátelské zápasy. První sehrají juniorky v úterý proti Písku, druhé ve sředu se Slavií Praha. Oba celky hrají česko-slovenskou Interligu.

"Soustředění má několik cíů. Prvním je oživit naši herní koncepci, protože během podzimu jsme více hráli než trénovali. A protože tomu tak bude i v další přípravě, využijeme tento sraz k upevnění návyků, souhře a nácviku některých novinek tak, aby jsme naši hru více zpestřili," řekl Červenka.

 

Protože se do týmu tentokráte zapojí i hráčky, které na podzim přípravu neabsolvovaly, je dalším cílem jejich opětovné začlenění do týmu. Jedná se o Paškovou a Borovskou. "Obě v minulosti patřily ke stabilním členkám, proto by jejich zařazení mělo být otázkou několika okamžiků. Pašková dostává v Interlize hodně šancí na postu levé spojky, Borovská se vrací po zranění kolene," vysvětlil trenér juniorek.

V nominaci nenajdeme žádné výrazné změny nebo nové tváře. "Prvním kritériem pro nominace byly výstupy po podzimní části přípravy. V té jsme sehráli deset mezistátních utkání, z toho osm s juniorskými celky," řekl Červenka a k nominačním kritériím pokračoval: "velmi zodpovědně jsme rozebrali všechny aspekty individuálních výkonů i přínosů jednotlivých hráček. Z toho jsme pak vycházeli při tvorbě kádru pro závěrečnou přípravu před kvalifikací."

A ta začíná již tímto srazem. Trenéři se ale zdráhají mluvit o nějakém uzavření nominace: "to rozhodně ne. Ale na druhou stranu jsme měli možnost vyzkoušet všechny hráčky, o které jsme měli zájem a které měly také zájem akce absolvovat."

Druhým kritériem při výběru týmu se stalo MS juniorek, které v roce 2012 pořádá právě naše země. "Z tohoto důvodu pokračujeme v trendu zařazování hráček dorostenecké kategorie. Kromě brankářky Roháčkové, která je již stabilní členkou našeho družstva, s námi pojedou všechny hráčky, které zaujaly již v podzimní části přípravy - Weisenbilderová, Pekařová a Kubáčková. V záloze z družstva dorostenek pak zůstává také Königová," řekl na závěr trenér Michal Červenka.

 

Přátelská utkání juniorek:

úterý 20:00 CZE jun - Písek (Nymburk)

středa 16:30 CZE jun - Slavia (v hale Slavie)

 

Nominace týmu:
 

Roháčková (Poruba), Dederlová (Zlín) - Talašová, Šviráková (Zlín), Mýlková, Richvalská, Adámková, Ficová (Poruba), Raková, Jedličková, Romanczinová, Pekařová, Weisenbilderová (Slavia), Kubáčková, Pašková (Olomouc), Jandásková (Veselí n./M.), Borovská (Písek)

Trenéři: Červenka, Novotný