2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.1.2010 otevřeno: 1512 x

"Vydali jsme se správnou cestou," řekl po utkání s Polskem Filip Jícha

Obrovský smutek se zračil ve tváři českých házenkářů po prohraném zápase s Polskem. Národní tým jednobrankovou porážkou definitivně ztratil šanci na postup do finálového víkendu ve Vídni. Za vynikající a statečný výkon si však vysloužili potlesk a uznání všech házenkářských příznivců.

Původní zpravodajství: Lucie Kantůrková - Innsbruck

oficiální stránky EURO 2010 www.euro2010.at a www.ehf-euro.com

CHCETE-LI NAŠIM HRÁČŮM COKOLIV SDĚLIT, PODĚKOVAT, POVZBUDIT, NAPIŠTE TO PROSÍM NA internet@chf.cz

 

Všem českým hráčům, kteří postupně procházeli mix zónou v olympijské hale, se zračila ve tvářích únava umocněná těsnou porážkou po velmi náročném zápase. Po zápase, kterému by podle vyjádření aktérů obou stran slušela remíza, ale ze kterého jsme stejně jako s Francií odcházeli po velice bojovném výkonu nakonec bez jediného bodu.

 

Filip Jícha, který v zápase vstřelil sedm branek, po utkání přiznal, že jen těžko hledal do zápasu dostatek sil: "hrajeme v enormním nasazení a já už jsem ve druhém poločase prostě nemohl. Únava je znát a kdybychom byli o trochu více fit, mohli jsme překvapit a Polsko zdolat."

Náš soupeř si po výborném výkonu Bieleckého v první půli mohl dovolit prostřídat svého střelce a přesto dokázal držet s českým výběrem krok. Jednoznačnou výhodu v možnosti zapojení většího počtu hráčů do hry viděl jako klíčový moment i Jícha: "místo Bieleckého naskočil Jurecki, střídali se bratři Lijewští, to vše jsou špičkoví házenkáři. A v takovém zápase, kdy je potřeba držet maximální nasazení a koncentraci po celé utkání, to je rozhodující moment, který Polsku přinesl body."

S tím, že českému celku v závěru došly síly, souhlasil i trenér týmu Martin Lipták: "útok jsme zvládli, ale v obraně nám již chyběly síly." Čechům nepřálo ani tolik potřebné štěstí, když míče vyražené brankářem Galiou se odrazily právě k hráčům soupeře. "Stačilo velmi málo a tak jak jsme zápas prohráli, mohli jsme jej také vyhrát," konstatoval Lipták.

 

Poláci si dvacet sekund před koncem vzali oddechový čas, který k taktické poradě využili i Češi. "Měli jsme jasnou taktiku se po zisku míče rychle přesunout na polovinu soupeře. V takovém momentu je potřeba riskovat na sto procent a proto jsem se ještě domlouval s Martinem Galiou, aby házel okamžitě dlouhý míč dopředu. A on to hodil skvěle, té přihrávce chyběly doslova centimetry," posteskl si Karel Nocar.

Právě on měl velmi blízko vyrovnávacímu gólu do sítě Poláků. Nahrávka od brankáře Galii ale jen těsně minula jeho napřažené dlaně. Polský celek nicméně svůj poslední útok nezahrál takticky na výbornou. "Kdybych já byl polským střelcem, hodím míč zcela mimo bránu," říkal Martin Galia, který ale věděl, že poslední vteřiny utkání o jeho výsledku nerozhodly: "rozhodly poslední minuty, kdy jsme prohrávaly o dvě branky. To se již velmi těžko stahuje."

 

Na ukazateli svítilo 59:08 a Jurecki se radoval z 35. branky svého týmu. Češi v tu chvíli měli na kontě o dva góly méně, ale na branku Vraného již nedokázali navázat. Přesto po prohraném zápase našli hráči na hře českého celku pozitiva. "Ukazuje se, že jsme se vydali správnou cestou a dokázali jsme se přiblížit těm nejlepším týmům. Ale musíme stát pevně na zemi a dále na sobě pracovat. Poslední zápas s Německem bude pro nás extremně náročný a my jej musíme odehrát tak, abychom byli spokojení," přeje si Filip Jícha. S jeho názorem se ztotožnil i Karel Nocar: "jsem rád, že to co jsme před šampionátem chtěli, tedy být schopni hrát s těmi nejlepšími týmy, to se nám povedlo. Družstvo má charakter, srdce a bojovnost a za to si všichni zaslouží pochvalu."

 

Národní tým předvedl opravdu obdivuhodný výkon a od zápasu s Francií překvapuje házenkářské odborníky. Ti s Čechy ani v nejmenším nepočítali, ale po té, co Česko dokázalo do posledních vteřin trápit oba postoupivší semifinalisty, musí uznat, že česká házená má svoji sílu.  

 

Filip Jícha v utkání proti Polsku

foto: Alex Wipf