2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.10.2019 otevřeno: 788 x

Házenkář Škvařil končí ve Švýcarsku. Vrací se do Plzně

Chystá se velký návrat. Házenkář Milan Škvařil v polovině října předčasně ukončí svoje angažmá ve švýcarském HC Suhr/Aarau a vrátí se do rodné Plzně. Od 1. ledna příštího roku by měl znovu oblékat dres mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň.


„Dřív to nejde, protože až v lednu je nejbližší přestupní termín,“ vysvětloval sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl. Smlouva zatím podepsaná není.

„Ale na všem jsme domluveni,“ potvrdil Pavel Drobil, šéf Talentu M.A.T. Plzeň, který měl o Škvařilův návrat eminentní zájem už v létě. „Domlouvali jsme se, že by se vrátil za rok. Ale teď se všechno urychlilo,“ doplnil první muž Talentu.

Švýcarský klub vyslyšel přání hráče, jenž očekává s manželkou Sárou narození druhého potomka a chce se vrátit domů. „Předčasně ztrácíme skvělého hráče, ale jsou věci, které můžeme ovlivnit jen v omezené míře. Máme pro Milana pochopení. Jsme mu vděčni za skvělou práci pro náš klub a přejeme mu i jeho rodině vše nejlepší do budoucna,“ uvedl na klubovém webu Lukas Wernli, ředitel HSG Suhr/Aarau.

Škvařil byl ve švýcarském HC Suhr/Aarau od sezony 2017/2018, dvakrát byl nejlepším střelcem klubu. Další zápas už ve švýcarské lize nepřidá, protože momentálně má zlomený prst. Zítra tak nedojde ani na souboj s Michalem Tonarem, který přijede do Aarau k zápasu v dresu TV Endingen.

Škvařil se brzy objeví v Plzni. „Také by se měl co nejdříve zapojit do přípravy s naším týmem,“ potvrdil sportovní manažer Talentu.

Domů do Plzně se těší i samotný hráč, přestože prožil ve Švýcarsku úspěšné roky. S Talentem prožil před odchodem úspěšná léta a získal tři mistrovské tituly.

V Aarau se Škvařil rozloučil ve středu. „Deset sekund před rozloučením byl můj puls asi 300,“ řekl Škvařil švýcarským novinářům bezprostředně po poslední siréně: „Chci poděkovat publiku, bylo to krásné. Našel jsem zde druhý domov, druhý srdeční klub, druhou rodinu.“

Autor: Zdeněk Soukup

Archivní foto