2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.10.2019 otevřeno: 775 x

Junioři vyrazí s A týmem do Švýcarska, dvakrát se utkají s domácími

Reprezentační přestávka přinese juniorskému výběru první mezinárodní měření v juniorské kategorii. Čeští mladíci vyrazí spolu se staršími kolegy do Švýcarska.

 

Loni ještě hájili české národní barvy v kategorii dorostenců vedení trenérem Jiřím Hynkem, teď se pod vedením trenérů Pavla Pauzy a Pavla Hladíka schází výběr v nové sezóně. „Poprvé jsme se viděli v září, kdy jsme se sešli na krátkém srazu a měli jsme první možnost se s hráči více seznámit. Už tam jsme pracovali asi na třech, čtyřech kombinacích, zjišťovali jsme, do jaké míry je hráči znají a jak jsou v nich jistí. Připravili jsme si z toho několik videí a ukázali jsme si, co je potřeba zlepšovat,“ říká trenér Pavel Pauza před tím, než se jeho svěřenci sejdou v pondělí 21. října v Nymburce.

Po dvou dnech přípravy ve sportovním centru je stejně jako mužský tým čeká přesun do Švýcarska. „Teď máme před sebou dva mezinárodní zápasy, je skvělé, že uvidíme hrát i náš A tým. To je pro naše hráče veliký bonus a zároveň i příležitost ukázat se trenérům seniorské reprezentace. Věřím, že tak hráči budou mít postaráno o motivaci,“ usmívá se Pauza.

Pro vybrané házenkáře to nebude první souboj proti švýcarskému týmu. „Tento výběr se se Švýcary již utkal třikrát v minulosti, hráči tak soupeře dobře znají. Já jsem připravil hráčům videa z jejich zápasů, která mají hráči k dispozici pro přípravu. Dvakrát se jim nepodařilo soupeře porazit, teď bychom chtěli tuto bilanci vylepšit. Především však chceme zlepšit vlastní hru, to je náš hlavní cíl, nikoliv nějaký konkrétní brankový výsledek. Chceme přenést do hry to, na čem budeme společně pracovat v tréninku,“ vyhlíží k blížícímu se měření Pauza.

Do Nymburka pozvali trenéři nového juniorského výběru osmnáct hráčů. „V dorostenecké kategorii trenéři pracovali poměrně s širokým kádrem, který se společně potkával a obměňoval se. U juniorů zpravidla nastává problém s tím, že se hráči připravují na maturitu či mají krátce po ukončení střední školy a zvažují, jak to s házenou bude v jejich životě dál. Jak školní zátěž, tak případný přechod na vysokou školu nebo do práce je pak zpravidla komplikací při sestavování nominace a pracujeme pak s užší skupinou. Nic méně teď jsme na sraz pozvali osmnáct hráčů, do Švýcarska pak odcestujeme se šestnáctičlenným výběrem,“ přiblížil Pauza, zároveň ale dodal, že před srazem se zatím nikdo z pozvaných hráčů z akce neomluvil: „Zatím jsme neobdrželi žádnou omluvenku, ještě je ale před námi celé víkendové kolo a stát se může cokoliv. Malý otazník pak visí nad Tomášem Pirochem, který by v případě absence některé z pravých spojek A týmu možná musel zaskočit v seniorském výběru.“

 

Přípravný kemp a přípravná utkání proti Švýcarsku 21. – 27. října 2019:

Martin BŘEZINA (HC Dukla Praha), Daniel DOJČINOVIČ (HC Dukla Praha), Jakub FLAJSAR (SOKOL Nové Veselí), Radek FLAJSAR (SOKOL Nové Veselí), Jiří GREGOROVIČ (SOKOL Nové Veselí), Karel HOLUBEC (HK FCC Město Lovosice), Martin KNITTL (HBC Jičín), Jakub KRUŠBERSKÝ (HC Dukla Praha), Jan KUPA (HK FCC Město Lovosice), Matěj MAZUR (SKP Frýdek-Místek), Šimon MIZERA (HC ROBE Zubří), Pavel MUSÁLEK (SKP Frýdek-Místek), Adam OČKOVIČ (KH Kopřivnice), Tomáš PIROCH (MT Melsungen. GER), Martin ŘÍHA (Talent ŠKODA JS Plzeň), Jan ŠKALDA (HBC Jičín), Jaroslav TRKOVSKÝ (HK FCC Město Lovosice), Jakub VOTAVA (HC Dukla Praha)

Náhradníci: Štěpán DRBOHLAV (HBC Jičín), Ondřej JANDA (HC Dukla Praha), David LEFAN (SKP Frýdek-Místek), Nicolas NOWORYTA (HCB Karviná), Petr SEDLÁK (Talent ŠKODA JS Plzeň), Martin ŠTOHANZL (SOKOL Nové Veselí), Štěpán SOUČEK (HC ROBE Zubří), Martin MALEČEK (TJ JM Chodov), Ondřej ŘEPA (SOKOL Nové Veselí)

 

Čeští házenkáři ještě coby dorostenci s trenéry Jiřím Hynkem a Petrem Babákem po zápase proti Švýcarům na turnaji v Merzigu. | Foto archiv