2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2019 otevřeno: 751 x

Dorostenci míří na turnaj do Francie. Prověří je Maďaři, Francouzi a Portugalci

Na kvalitně obsazený turnaj do francouzské metropole míří český dorostenecký výběr pod vedením trenéra Jiřího Hynka. Ve Francii je kromě domácího výběru čekají i další dva silní protivníci – Portugalsko a Maďarsko. Tým tak odstartuje přípravu na letní EHF Championship.


Naposledy k mezinárodnímu zápasu nastoupili čeští dorostenci v létě na Otevřeném mistrovství Evropy ve Švédsku. Teď mají před sebou jen krátkou jednodenní přípravu v Břvích. Sejdou se v neděli a v úterý rovnou odcestují do Francie. „Potřebujeme se dát herně do kupy a chceme navázat na Open. V krátké přípravě se budeme snažit připravit se v rámci možností na kvalitní zápasy, které nás ve Francii čekají. Bereme to jako úvodní sraz a super prověrku a možnost vyzkoušet si, jak jsou na tom hráči individuálně, v jaké jsou formě. Bude to počátek budování týmu a systému směrem k šampionátu, který nás čeká v létě,“ shrnul na úvod trenér Jiří Hynek a dodal: „Tomuto turnaji přikládáme velkou váhu a jsme rádi, že jsme se dostali na takovýto turnaj. Tréninky bohužel budeme mít v Čechách jen dva, další pak ale naštěstí budeme mít ve Francii a využijeme je maximálně. Vytěžíme každou chvíli, kdy budeme pohromadě a budeme pracovat na celkové tváři tohoto týmu. Aby hráči měli hru co nejvíc zažitou a měli nad svými výkony co největší kontrolu.“

Tým se zatím vyvíjí, trenéři hledají optimální sestavu. „Kostra týmu zůstala po letním Open stejná. Prohodili jsme však levé i pravé křídlo, chceme otestovat další hráče, kteří dostanou svou šanci. Zatím se nikdo neomluvil, všichni by měli být fit. Tentokrát pojedeme také jen se dvěma brankáři. Rozhodně ale není nominace tohoto reprezentačního výběru definitivně uzavřená, hledáme optimální složení týmu a zkoušíme i nové hráče na jednotlivých postech,“ přiblížil záměry realizačního týmu Hynek.

Francie, Portugalsko a Maďarsko. Trojice soupeřů, jimž se Češi ve Francii postaví. „Upřednostníme vyladění herních věcí víc, než výsledky. Soupeři jsou zvuční. Jejich aktuální sílu ale uvidíme na místě. Zatím máme zkušenost jen s Maďary z posledního zápasu na Open, kde už nám docházely síly a Maďaři nás jasně převálcovali. Máme jim co vracet. Doufám, že herní projev v nadcházejícím zápase bude jiný,“ připomněl poslední zkušenost Hynek, kterého především těší, že jeho svěřenci dostali pozvánku k takto kvalitním soubojům: „My jsme rádi za tuto konfrontaci, za to, že se dostaneme na takový turnaj. Trochu nás vystrašil Pavel Pauza, když před několika lety na tomto turnaji s týmem začínal… Doufám, že se posuneme trošku dál i v celkové prezentaci české házené v Evropě, uděláme si trochu jméno a u soupeřů si vydobudeme respekt.“

 

Mezinárodní turnaj ve Francii – program českého týmu

Středa 23. 10. Česká republika – Francie
Čtvrtek 24. 10. Česká republika - Portugalsko
Pátek 25. 10. Česká republika – Maďarsko

 

Nominace českého týmu pro přípravný kemp v Břvích a mezinárodní turnaj ve Francii 20. – 26. října 2019

CHMELA Tomáš (HC ROBE Zubří), BARTOŠ Patrik (SKP Frýdek-Místek), RAKOUSKÝ Jiří (HC Dukla Praha), CHOTĚBORSKÝ Pavel (Sokol Nové Veselí), CHOLEVA Mathias (TJ Sokol Ostrava), BROŽEK Jakub (SKP Frýdek-Místek), KAPLAN Leonard (Talent ŠKODA JS Plzeň), MOŘKOVSKÝ Lukáš (HC ROBE Zubří), HAVRAN Matěj (HC ROBE Zubří), PATZEL Jonáš (HC Dukla Praha), VOLENÍK Ondřej (SKP Frýdek-Místek), TOMÁŠEK Adam (Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC ROBE Zubří), RUMIAN Jakub (Cement Hranice), FIALA Štěpán (HC ROBE Zubří), JEŽEK Zdeněk (HC Dukla Praha)

Náhradníci: RYCHAL Ladislav (Talent ŠKODA JS Plzeň), ČEPICA Karel (HC ROBE Zubří), MICHÁLEK David (HC ROBE Zubří), HANTÁK Martin (Sokol Nové Veselí), BAJER Pavel (HC ROBE Zubří), MOŽÍŠ Bohumil (HC ROBE Zubří), SVOBODA Vojtěch (HC ROBE Zubří), MAREČEK Tomáš (Sokol Nové Veselí), RAKOUSKÝ Martin (HC Dukla Praha), CIESLA Daniel (HK Lovosice)

 

Dorostenci na letním Otevřeném mistrovství Evropy. | Foto: M. Balhárek