2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.11.2019 otevřeno: 946 x

Juniorky se chystají do Chebu, utkají se s Rakouskem a Srbskem

Juniorský a seniorský reprezentační tým využívají možnosti absolvovat listopadovou přípravu společně v Chebu. Trenér Bašný tak bude mít možnost otestovat případné mladé posily seniorského výběru a juniorský tým současně nepřijde o možnost stejné hráčky využít k přípravě mladšího týmu pod vedením trenéra Petera Sabadky.

 

Juniorský tým se sejde v Chebu v sestavě, kterou si trenér Peter Sabadka vytipoval. Chybět bude jen kanonýrka interligového Zlína Vendula Hubová, která se zranila v zápase proti Michalovcům. „Dnes jsme dostali informaci, že je to problém s křížovým vazem v koleni, takže do naší přípravy zasáhnout nemůže. Ostatní hráčky by měly být v pořádku, takže doufám, že vše bude probíhat podle plánu,“ řekl k nominaci trenér výběru Sabadka.

Doplnil to, co už dříve vysvětlil trenér Jan Bašný. Tedy že některé hráčky juniorského výběru se zapojí do tréninku A týmu a současně by měly nastoupit do úvodního zápasu chebského turnaje, poté by měly naskočit do zápasů juniorského týmu proti Rakousku a Srbsku. „S Honzou jsme jednali o některých hráčkách. Podstatné je, aby dal juniorkám šanci „čichnout“ k dění v A týmu. Pro děvčata je strašně cenné, když mají takovou možnost se zařadit do tohoto procesu. A to je teď naším hlavním cílem. Nečeká nás žádný vrcholný šampionát a tak je hlavní, aby se hráčky co nejvíce zapojily do práce A týmu,“ dodal Sabadka s tím, že ani jeho výběr ale určitě nebude oslaben a vše je domluveno: „Chceme ale samozřejmě i to, aby se naše juniorské družstvo mohlo co nejlépe připravit. Máme tam dva přípravné zápasy s Rakušankami - účastníkem A šampionátu - a Srbkami, kvalitním soupeřem, vítězem EHF Championship druhé skupiny. Chceme, aby děvčata měla možnost se konfrontovat i ve své věkové kategorii.“

Některé hráčky aktuálního juniorského reprezentačního týmu sbírají v probíhající sezóně skvělé zkušenosti. Ať už v nejvyšší soutěži, Lize mistrů nebo teď i v seniorském reprezentačním družstvu. „Určitě je to velmi dobře. Moc jim to přeji. To je naším hlavním cílem, aby hráčky přešly co nejplynulejším přechodem do seniorské kategorie, která je nejvyšší formou házené. A je skvělé, že se v dobře rozběhnuté kvalifikaci najde prostor pro zapojení těchto hráček,“ těší Sabadku.

Proto mu ani tolik nevadí, že některé hráčky budou „pendlovat“ mezi programem žen a juniorek. „Trošku nám to naruší naši přípravu, ale je to potřebné. My chceme v tréninku navázat na naše předchozí srazy, procvičit se v našem daném systému, zdokonalit obrannou fázi s ofenzivními variantami. Chceme agresivně přecházet do první druhé vlny, chceme být aktivní, dohrát to až do třetí vlny a být efektivní i na postavenou hru. Projít si tak útočné kombinace, rozvíjet souhru hráček a zaměřit se na spolupráci dvojic, trojic. Jednoduše zdokonalovat věci, které nás trápily a o kterých dobře víme,“ shrnul na závěr své plány Sabadka.

 

Nominace juniorské reprezentace pro přípravný kemp v Chebu 18. – 23. listopadu 2019:

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Kržová Regina (Sokol Písek), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Tesařová Barbora (Sokol Lázně Kynžvart), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Franková Júlia (DHC Slavia Praha), Hauserová Michaela (Sokol Písek), Šípová Veronika (DHK Baník Most), Plucarová Kristína (Házená J. Hradec), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Kepková Pavlína (DHC Plzeň), Desortová Eliška (Sokol Poruba), Novotná Sabrina (HK Slovan Duslo Šaľa), Poláková Marie (DHk Baník Most), Königová Kristýna (Sokol L. Kynžvart), Řezáčová Karin (DHC Slavia Praha).

 

Program přípravných zápasů českého juniorského týmu v Chebu:

22. listopadu 2019 ve 14.00 hodin Česká republika - Rakousko

23. listopadu 2019 v 10.00 hodin Česká republika - Srbsko