2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.1.2020 otevřeno: 642 x

„Věřím, že mi Euro pomůže do budoucna," říká Dominik Solák

Dominik Solák se na Euru se rozhodně neztratil a jeho hra v obraně byla házenkářskou veřejností hodnocena velmi kladně. Poslední utkání ve Vídni odehrál ve středu, ve čtvrtek už byl doma a v pátek byl v hale v Karviné, kde sledoval první ze dvou přípravných utkání svého klubu s Fivers Vídeň.Na Euro jste odjížděl s určitým očekáváním. Naplnilo se?

Byl jsem velmi mile překvapen. Jel jsem s tím, že budu rád za každou minutu na hřišti, ale nakonec jsem hrál v každém zápase dost dlouho a to mě opravdu potěšilo. Už před Eurem říkali trenéři, že se na té dvojce v obraně můžu objevovat častěji, ale realita předčila mé očekávání. Věřím, že mi to pomůže i do budoucna, protože jak jinak se můžete zlepšovat, než že se můžete učit od těch nejlepších. A pokud mi tyto zkušenost pomohou v tom, abych se herně zlepšil a já tak třeba mohl být platnější klubu, tak budu jen rád.

 

Když jsme u toho sbírání zkušeností. Dá se říct, kdo vám byl v tomto ohledu nejprospěšnější?

Nejvíc asi Hory (Pavel Horák) a trenér Dan Kubeš. Oba mají obrovské zkušenosti jak z útoku, tak obrany. Ale vlastně všichni se mi snažili pomáhat, v klidu vysvětlit co bylo třeba. Bylo so super a jsem rád, že se od takových hráčů můžu učit.

 

V posledních letech se ve všech komentářích po repre akcích objevují komentáře, jaká je v týmu perfektní pozitivní atmosféra. Vnímal jste to také tak?

Ano, je to tak. Nebyl jsem na moc srazech, ale každý sraz se v týmu cítím lépe a lépe a teď na Euru si myslím, že jsem už zapadl do kolektivu. A to je velmi příjemné, protože parta je tam super. Hodně mi pomáhá i Galoš (Martin Galia), který se tam o mě „stará“. Bylo tam dost kluků z Karviné, a i to mi hodně pomohlo. Například na pokoji jsem spal s Markem Vančem.

 

Na Euru jste hrál jen v obraně. Není vám trošku líto, že jste se nedostal i do útoku?

Ne, vůbec ne. Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Měl jsem sice od trenérů pokyn, že to mám sem tam trochu potáhnout dopředu, ale já si dopředu zatím moc nevěřil. Jsem rád, že jsem tam byl a že jsem dostal tolik prostoru.

 

Zaujala vás na mistrovství nějaká výrazná osobnost?

Před Eurem jsem říkal, že nemám nějaký vzor, ale musím říct, že na Euru mě svou hrou, organizací obrany, jejímu šéfování ale i tím, jaká je to osobnost, zaujal Španěl Viran Morros.

 

Měli jste šanci sledovat i utkání ostatních týmů?

Času moc nebylo. Akorát po našem zápase jsme vždy zůstali na poločas toho utkání, které bylo po nás. A další jsme pak sledovali v televizi.

 

Který tým se vám nejvíce líbil?

Z těch, co jsme proti nim hráli, tak Španělsko svou technickou házenou a zejména Němci svou silovou a dynamickou házenou. Z ostatních týmů se mi hodně líbili Portugalci a tradičně Norové. Ti, myslím, ještě dlouho zůstanou na špičce. A ještě bych vyzdvihl Maďary.

Vraťme se už do Karviné. Přivítali vás v klubu nějak speciálně?

To ani ne, my jsme byli vlastně po celou dobu v kontaktu, a tak mi gratulovali ke hře už v průběhu Eura.

 

Bylo složité po těch hektických dvou týdnech naskočit hned do utkání v klubu?

Nebylo. Měli jsme sice hodně zápasů, nějaká únava je ale to mají vlastně i kluci z tréninku a já nějak o únavě nemůžu ani mluvit. Je mi 22 let a v klubu by asi neradi slyšeli, že jsem unavený. Máme tady perfektní podmínky pro rehabilitaci, a tak se všechno dá zvládnout.

 

Ve středu vás čeká Dukla… Těšíte se už na zápas?

Celý mančaft se určitě už těší. Tady ty přípravné zápasy s Fivers Vídeň ještě pomohou odhalit nějaké věci, co můžeme do středy odstranit, a pak už pojedeme naostro. Dukla je Dukla – má dobrý tým, bude to vyrovnaný boj, který rozhodnou maličkosti, chybičky na jedné nebo druhé straně.
Autor Ivo Dudek