ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.2.2010 otevřeno: 2907 x

Milan Berka přestoupil do Essenu

Dobrá zpráva pro trenéry českého národního celku přišla včera z německého Essenu. Jeho řady posílí totiž český reprezentant Milan Berka, který delší dobu na házenkářských palubovkách chyběl.

Posledním působištěm Milana Berky byl německý bundesligový klub Stralsunder HV, do kterého lovosický odchovanec přišel v roce 2004 z pražské Dukly. Předtím v Čechách působil v týmu Frýdku-Místku a Lovosic. V roce 2009 podepsal Berka ve Stralsunderu prodloužení smlouvy do roku 2011, ale mezitím postihly německý klub vážné finanční problémy. O angažmá tak přišla hned trojice Čechů Berka, Brůna a Hrubý.  

 

Finančí problémy vyvrcholily insolvencí a klub již nemohl dále pokračovat v nejvyšší německé soutěži. Berka se mezitím zranil a dlouho byl na listině zraněných hráčů. V národním týmu se naposledy představil na mezinárodním turnaji pořádaném v Čechách pod názvem "O pohár České televize" v březnu minulého roku. I zde se však potýkal se zdravotními problémy. Milan Berka se s národním týmem představil na MS 2002 ve Švédsku a na MS 2004 ve Slovinsku.

 

V poslední době se Berka zapojoval do tréninků v týmu Rostocku, který působí nedaleko jeho bývalého klubu Stralsunder a v němž již zakotvil jeden bývalý hráč Stralsunderu Čech Michal Brůna. Rostock hraje druhou nejvyšší německou Bundesligu, severní část. Nakonec se ale Berka objeví v dresu Tusem Essen. Essen stejně jako Rostock hraje 2.Bundesligu, ale její jižní část. V té bude Berka nastupovat i proti dalším českým házenkářům. V dresu Eisenachu hrají dokonce tři Češi (Musil, Prokopec, Sklenák), v Neuhausenu nastupuje brankář Slabý, v Aue křídlo Veselý, v celku Bergischer pak další český reprezentant Vítek. V dresu Essenu již hraje i další odchovanec Lovosic brankář Jan Kulhánek, který stejně jako Berka prošel dvěma českými kluby - Lovosicemi a Frýdkem-Místkem.

 

Essen je prozatím v tabulce 2.ligy na patnáctém místě se ziskem 15bodů, nejlépe si pak z týmů českých hráčů vede tým Jiřího Vítka Bergischer, který prozatím figuruje na 4.místě. Berka se již včera představil poprvé před svým novým domácím publikem a v zápase proti Aue, který Essen vyhrál 28:22, vstřelil dvě branky.  "Těším se na svoji novou roli v týmu a doufám, že budu pro klub a celek užitečný," přeje si Berka.

 

To stejné samozřejmě přejeme českému reprezentantovi i my.