2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.3.2020 otevřeno: 401 x

Makáme doma a užíváme si čas s rodinou, shodují se zkušení reprezentanti Zdráhala s Galiou

Pozastavené soutěže přibrzdily i házenkářský život českých reprezentantů. Jak se připravují v tomto nelehkém čase nejzkušenější z českých házenkářů Ondřej Zdráhala a Martin Galia?

 

Ondřej Zdráhala, Wisla Plock, Polsko

„Opatření tady v Polsku jsou prakticky stejná, jako v České republice, možná zpožděna o jeden až dva dny. Všichni se snažíme zůstávat doma, ven mezi lidi chodíme jen v nejnutnějších případech, do lesa na procházky na vzduch se ale chodit samozřejmě může a je to i zdravé. Ligu nám přerušili minulý týden s tím, že se neví, kdy zase začne. Jiné stanovisko jsme zatím nedostali. V sobotu jsme se ještě připravovali na zápas Ligy mistrů s Veszprémem, který původně odložený nebyl, ale už po našem tréninku vydala EHF zprávu o odložení zápasů Ligy mistrů a zápas se nakonec neodehrál.

Momentálně se tak připravujeme individuálně doma, každý máme vlastní tréninkové plány. Z velké posilovny v aréně si každý vzal domů vybavení a třeba i činky, které potřebuje k tomu, aby se udržel v kondici.

My jsme zůstali v Polsku. My jako hráči máme nařízení zůstat v Plocku, abychom případně mohli začít znovu trénovat a klub nás měl pod kontrolou. Kdybych odjel do Česka, už by mě pravděpodobně nepustili zpátky. Do Česka neodcestovala ani moje přítelkyně, která měla mít jako advokátka v Česku soud, ale už by se asi nedostala zpátky. Proto všichni zůstáváme v Polsku. Syn Eliáš má zrušenou školu, takže trávíme spolu spoustu času a to je super. Ráno od čtvrt na deset máme společné vyučování a myslím, že už ho to taky začíná bavit. Možná se nakonec naučí i víc než ve škole. (úsměv).“

 

 

 

Martin Galia, Górnik Zabrze, Polsko

„Zůstali jsme doma v Česku, pracujeme na zahradě a užíváme si rodinu, i když je to v takové složité době. Nepamatuju si, kdy jsme naposledy mohli trávit tolik času spolu. Obyčejně, když trénujeme nebo hrajeme, vždycky po obědě odjíždím do klubu do Polska a vracím se večer. Teď jsem od rána do večera doma.

Liga v Polsku je přerušená. Zatím nevíme, jestli budeme nebo nebudeme pokračovat. Do konce základní části nám zbývají dva zápasy a i kdybychom je prohráli, v tabulce nás to vůbec neohrozí. Skončili bychom třetí, do play off bychom šli ze třetího místa a asi bychom narazili na Lublin. Ale teď se skutečně vůbec neví, jestli se bude nebo nebude pokračovat. Bude záležet na tom, jak dlouho bude pokračovat karanténa. Teď už jsem skoro týden doma. Zůstal jsem v Česku, do Polska bych se sice dostal, protože mám potvrzení od zaměstnavatele, že v Polsku pracuji, ale i v Polsku jsou taky všechna sportoviště zavřená, takže i tam každý funguje podle individuálního plánu.

A jak se připravuji? V osm ráno vstanu, vezmu si roušku a tak hodinku nebo hodinku a půl jezdím na kole. Pak si kolem domu zacvičím sérii svých klasických cviků. Velmi mi pomáhá manželka. Mám to usnadněné totiž v tom, že moje manželka už šest let pracuje jako trenérka fitboxu a flowin v ženském fitness centru v Karviné. Trenéra mám tak doma a o zábavu mám postaráno. (úsměv). V klubu jsme dostali i týdenní individuální plán. Vždy jeden den máme v plánu posilovací a stabilizační cviky, druhý den běháme různé intervaly nebo vytrvalostní běh. Věřím, že s kondicí nebudu mít problémy. Podobně to praktikuju i v létě, ale už teď mi schází hala a těším se, až zase začneme.“

 

Přejeme všem házenkářkám a házenkářům, reprezentantkám a reprezentantům a jejich blízkým pevné zdraví!