2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.3.2020 otevřeno: 399 x

Ligy na měsíc stojí, čekáme, co bude dál, hlásí z Německa a Maďarska Vančo s Kašpárkem

V Německu a v Maďarsku není definitivně rozhodnuto o tom, jak to bude se soutěžemi vypadat dál. Jak se se současnými omezeními v tréninku i v běžném životě potýkají reprezentanti Marek Vančo a Stanislav Kašpárek?

 

Marek Vančo, HC Elbflorenc, Německo

„Naše liga je prozatím pozastavená minimálně do 19. dubna. Pak se bude řešit co dál. Vůbec si netroufám odhadovat, co přijde, ale spíš si osobně myslím, že liga bude ukončená. Do minulého pátku jsme trénovali, i když jsme věděli, že několik dalších týdnů nebudeme hrát. Ale situace se mění den co den. V pondělí jsme se sešli s vedením klubu, abychom si řekli, co bude dál. Od čtvrtka jsou uzavřené všechny haly, takže trénovat už nemůžeme. Dostali jsme do 25. března volno s tím, že se máme připravovat sami, jak jen to půjde. V mém případě je to klasika – výběhy ven. Mám velkou výhodu, že hned u domu mám veliký park, kam chodím běhat. Ale jinak cvičím doma vše s vlastním tělem – posilování a stabilizační cviky. Takže udržet v kondici se dá, i když moc není na co konkrétního se připravovat. Člověk to spíš dělá z nějakého stereotypu. Jsem zvyklý se každý den hýbat a víc než dva dny bez pohybu nevydržím. Je to pro mě automatické a myslím, že je i doma spousta možností, jak se hýbat a že většina házenkářů na sobě bude takto pracovat.

S rodinou jsme zůstali v Německu, manželka chodí ještě normálně do práce. Situace se ale mění ze dne na den, ale jsme tady trochu pozadu oproti Česku. Je pro mě trochu šok, že Němci, kteří jsou pověstní svou disciplínou a důrazem na detail, dělají daleko menší opatření, ale podle mě se stejně v dohledné době dostaneme do podobného stádia restrikcí jako v Čechách.

Situace je jaká je a lidé by se měli chránit, poslouchat pokyny. Je naším společným cílem, aby se šíření viru maximálně omezilo. Každý by si měl uvědomit vážnost situace a skutečně zůstávat doma a vycházet ven jen minimálně. My se to snažíme taky naplňovat a uvidíme, co bude dál. Všem přeji co nejvíc zdraví a prosím, aby se všichni zamysleli nad tím, že zdraví máme jen jedno a je potřeba se chovat dospěle a zodpovědně.“

 

 

Stanislav Kašpárek, MOL Pick Szeged, Maďarsko

„U nás jsou všechny sportoviště, haly i posilovny zavřené, takže trénujeme sami. Navíc se my hráči nemůžeme mezi sebou navštěvovat, takže máme všichni individuální plány, které se snažíme plnit. Soutěž je pozastavená na měsíc a potom se bude řešit, co bude dál. S největší pravděpodobností se Ligy mistrů už odehrát nestihne, maďarská liga by se mohla stihnout dohrát, to ale vše záleží na tom, kdy se situace uklidní.

Bylo nám doporučeno nevycházet z domu, proto jsme udělali veliký nákup a poslední týden trávíme doma. Bydlím kousek od parku, takže chodím běhat a jinak na zahradě sám plním tréninkové plány, ať už jde o posilování nebo udržování kondice.

Nemohl jsem se vrátit domů, zakázali nám dokonce vycestovat ze Szegedu, kde zatím ještě není ani jeden nakažený.  Podepsali jsme dokumenty, podle kterých nesmíme opustit Szeged. Celkově v Maďarsku je nakažených aktuálně asi padesát lidí, takže je to lepší situace než v Česku. Ve čtvrtek jdeme se spoluhráči všichni jako celý tým na preventivní testy, ale věříme, že to bude v pořádku.“ 

 

 

Přejeme všem házenkářkám a házenkářům, reprezentantkám a reprezentantům a jejich blízkým pevné zdraví!