2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.3.2020 otevřeno: 429 x

Reprezentantka Kordovská podstoupila operaci ramene: "Koronavirus zákrok uspíšil, paradoxně je díky němu načasování téměř ideální"

Koronavirová pandemie v Německu nejprve ženské soutěže přerušila, nakonec ale předčasně ukončila. Náhlý konec klubové sezóny tak reprezentantka Kamila Kordovská využila i k tomu, že uspíšila termín plánované operace ramene. Kvůli uzavření hranic a nařízení karantény pro Čechy přijíždějící ze zahraničí musela ale zatím zůstat v Německu.

 

Německá ženská Bundesliga je předčasně ukončená. Zatímco mužská soutěž je zatím přerušená do konce dubna, ženské týmy již klubovou sezónu dohrávat nebudou. Kamila Kordovská ale do Česka zatím neodcestovala, v Německu podstoupila plánovanou operaci ramene.

„Původní plány byly jiné. Měla jsem jet do Česka na reprezentační sraz, odehrát kvalifikační zápasy proti Švédsku, po návratu v klubu ještě sehrát dva důležité zápasy a 20. dubna jsem měla jít na operaci. Po přerušení soutěže jsme se ale v klubu i s reprezentačním trenérem Janem Bašným dohodli na tom, že čím dříve půjdu na operaci, tím lépe. Zařídili jsme tak co nejdřívější termín,“ vysvětlovala náhlé změny Kamila Kordovská. „Operaci jsem podstoupila v Münsteru, hospitalizovaná tady budu do středy. Původně jsem po operaci měla odjet do Česka a prvních pět šest týdnů rehabilitovat tady. Zase je ale všechno jinak. Po návratu do Česka bych musela do karantény a nevím, jestli by se v takové situaci o mě mohl někdo z fyzioterapeutů starat. Když se mi nepovede odjet do Česka, budu mít ale zajištěnou rehabilitaci v Německu, takže celou situaci určitě vyřešíme,“ vysvětlila další „koronavirové“ komplikace česká reprezentační spojka.

Ještě o víkendu se ale dál připravovala podle kondičního plánu, aby dopady na její fyzičku byly co nejmenší. „Před operací jsem měla individuální tréninkový plán, chodila jsem běhat, cvičila jsem tabatu, skákala jsem přes švihadlo. S přítelem jsme doma hráli ping pong nebo jsem si šli před dům zakopat fotbálek. Ve volnu jsme hráli stolní hry, hry na Play Station nebo jsem se učila,“ popisovala svůj režim bez tréninků a zápasů Kordovská.

Několik dalších měsíců se i tak bude muset bez házené obejít. Pandemie, nepandemie. „Teď trochu kondici ztratím, s ramenem to vypadá asi na půl roku, než budu moci zase hrát. Paradoxně díky koronaviru je teď ale načasování téměř ideální, o zápasy nepřijdu, ale na druhou stranu je to komplikované s uzavřením hranic a dostupností rehabilitace,“ dodává sympatická házenkářka, která tak českému týmu bude chybět v případné květnové a červnové části kvalifikace o postup na EURO 2020.

Také čeká na další informace z klubu, jak bude vypadat další fungování házenkářských týmů bez soutěžního režimu. „Už minulý týden se naše soutěž ukončila a my teď čekáme na další informace od klubu. Od spoluhráčky mám aktuální informaci, podle které již manažer klubu postupně kontaktuje jednotlivé hráčky a domlouvá s nimi například podmínky výplaty. Samozřejmě nás nečeká standardní mzda jako běžně v průběhu sezóny, určitě to spadne na nějakou poměrnou částku,“ zmínila například Kordovská.

Zatím není jasné ani to, jak dopadla soutěž výsledkově. "Jak dopadne konečné pořadí, zatím nevíme. Jen víme, že by nikdo ze soutěže neměl sestupovat, naopak z nižší ligy by mohly dva týmy postoupit a v příští sezónně by tak mohlo hrát v první lize o dva týmy více," shrnula současný stav první bundesligy Kamila Kordovská, jejíž HSG Blomberg-Lippe držel po osmnácti odehraných zápasech čtvrtou příčku v tabulce první bundesligy.

Kritická byla reprezentantka Kordovská k přístupu Němců, kteří i podle ní situaci překvapivě brali na lehkou váhu. „Situace v Německu na mě působí tak, že to místní dost podcenili. Včera vystoupila v televizi Angela Merkelová, zpřísnila se opatření s tím, že se zavírají obchod, restaurace a různé služby, které byly dosud otevřené. To je pro mě téměř nepochopitelné, že všechny služby, jako jsou masážní salóny nebo třeba kadeřnictví, byly dosud bez omezení otevřené. Ode dneška jsou ale už otevřené jen obchody s potravinami a lékárny, do obchodu vždy pouští jen omezený počet lidí, takže když jsme šli s přítelem na nákup, stáli jsme ve frontě před obchodem a museli jsme vždy počkat, až někdo z obchodu vyjde. Od včerejška také platí, že se můžou scházet jen lidé, kteří spolu bydlí, a mezi osobami se mají udržovat minimální metr a půl velké rozestupy,“ popsala Kordovská aktuální situaci v Blombergu a závěrem dodala: „Konečně tak začala platit výraznější omezení a premiérka a vláda apelují na lidi, aby situaci začali brát vážně.“