2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.4.2010 otevřeno: 4754 x

Reprezentanty čeká turnaj v Čechách, do týmu se vrací Pavel Horák

České házenkáře čeká v příštím týdnu tradiční mezinárodní turnaj mužských reprezentačních výběrů „O pohár České televize“. Jedná se již o pátý ročník tohoto turnaje, který bude mít i letos výborné obsazení.

Představí se na něm totiž čtvrtina ze šestnáctky nejlepších evropských týmů, které fanoušci mohli vidět na lednovém ME v Rakousku, a to Slovinsko, Rusko a Rakousko. A stejně jako pro Čechy to i pro ně bude první prověrka po evropském šampionátu.

Český národní výběr se sejde v pondělí 12. dubna večer, protože o víkendu ještě některé reprezentanty i trenéra čekají klubové povinnosti. Cíl krátkého soustředění, na kterém hráče čekají čtyři tréninky je jednoznačný. „Chceme do týmu zapojit některé nové hráče pro případ, že by se pro červnovou kvalifikaci někdo z osy týmu zranil a nemohl tak proti Srbsku nastoupit. Zaměření tréninků je čistě taktické, opakování obranných i útočných systémů. Ve středu odpoledne bychom si rádi zahráli v modelovaném zápase proti „B“ týmu, který se bude v Zubří také připravovat na dva zápasy v Rumunsku,“ řekl trenér reprezentace Martin Lipták.

V průběhu tří dnů pak na reprezentaci čekají tři náročná střetnutí, postupně se český výběr utká se Slovinskem, Rakouskem a Ruskem. Se Slovinskem jsme se potkali na lednovém ME a po vynikající první půli jsme soupeře porazili 37:35. Rusko se zase na turnaji střetlo s Rakouskem v posledním jejich vystoupení na turnaji a po výhře 31:30 obsadil domácí tým vynikající devátou příčku. I pro tyto konfrontace a možnost odvety za ME se máme na turnaji určitě na co těšit. To potvrzují i slova trenéra Liptáka: „turnaj je kvalitně obsazený. Rusko sice na šampionátu herně nepřesvědčilo, ale určitě budou chtít dokázat, že házenou hrát umí. Slovinsko přijede v plné síle, takže je pro mě největším favoritem na prvenství v turnaji. A Rakousko bude chtít potvrdit dobré výkony z ME v domácím prostředí. Pro nás není turnaj určitě o honění co nejlepších výsledků, ale o tom zkusit si to, co fungovalo na mistrovství Evropy. A pro české diváky je to příležitost, jak vidět dobrou mezinárodní házenou v Čechách.“

Česká sestava doznala oproti lednovému šampionátu několika výrazných změn. V kolonce oslabení najdeme hned tři jména a to brankář Galia, střední spojka Sklenák a křídlo Nocar. U všech těchto hráčů jsou důvodem jejich absence rodinné povinnosti. „Tomáši Sklenákovi se před nedávnem narodila dcera Viktorie a Karel Nocar očekává narození potomka každým dnem, proto jsem jim vyšel vstříc a pro tento sraz dostali hráči volno. Martin Galia se z rodinných důvodů dočasně vzdal reprezentace pro nejbližší dvě akce, tento turnaj a kvalifikaci proti Srbsku, jeho rozhodnutí musíme akceptovat,“ prozradil trenér českého celku.

Novými tvářemi v „A“ týmu jsou Pavel Prokopec (Eisenach) a Tomáš Bednařík (Hranice). „Oba dva podávají v klubech velmi dobré výkony a není důvod, proč jim v reprezentaci nedat šanci,“ řekl Lipták. Velmi pozitivní je určitě zpráva, že pro červnovou kvalifikaci by měl být k dispozici pivot David Juříček. „David teoreticky mohl přijet již na tento turnaj, ale protože má problémy se zády a hraje s injekcemi, je pro něj lepší, když si týden odpočine. Důležité je, že souhlasil, že nám pomůže v kvalifikaci na MS 2011,“ raduje se trenér Česka.

A neméně radostná je i zpráva, že do týmu se zapojí i Pavel Horák, který si v létě právě v zápase proti Juříčkovu Montpellier přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Ten ale stejně jako Filip Jícha bude s českým celkem jen trénovat, do zápasů pak ani jeden z nich nezasáhne. „Oba přijedou, aby si zopakovali kombinace a byli v týmu, do zápasů se nezapojí. U Filipa Jíchy již nemusíme nic zkoušet, zaslouží si zápasový odpočinek, a Pavel Horák po dlouhé herní absenci bude absolvovat i individuální tréninky,“ řekl na závěr Martin Lipták.

 

Bližší informace k turnaji, na který jste srdečně zváni, soupeřům českého celku a autogramiádách hráčů přineseme v samostatných článcích. Chystáme také článek o akci "B" týmu, která na konci týdne odletí do Rumunska ke dvěma přátelským zápasům s místní reprezentací.

Pozn. na poslední chvíli došlo ke změně v nominaci týmu. Turnaje se nezúčastní spojky Mráz a Prokopec, naopak byl do týmu povolán Vojtěch Šik z Plzně.

 

Nominace Česka pro turnaj "O pohár České televize":

Brankáři: Štochl Petr (F.Berlin GER), Slabý Miloš (Neuhausen GER)

Hráči: Motl Jiří (Lovosice), Mičkal Pavel (Nordhorn), Filip Jan (Schaffhausen SUI), Číp Tomáš (Zubří), Vítek Jiří (Bergischer GER), Zdráhala Ondřej (Bodo NOR), Kubeš Daniel (Lemgo GER), Jícha Filip (Kiel GER), Horák Pavel (Göppingen GER), Hrstka Martin (Zubří), Berka Milan (Essen GER), Vojtěch Šik (Plzeň), Stehlík Jan (St.Raphael FRA), Hynek Jiří (Hamm GER), Piskač Kamil (Dukla Praha), Bednařík Tomáš (Hranice)

Trenér: Martin Lipták

 

Program týmu:

 

pondělí 12. dubna

sraz – Rožnov pod Radhoštěm

 

úterý 13. dubna

10:00 – 12:00 TJ Zubří

16:30 – 18:00 TJ Zubří

 

středa 14. dubna

10:00 – 12:00 TJ Zubří

17:00 – 18:30 TJ Zubří

 

čtvrtek 15. dubna

18:00 CZE – SLO

 

pátek 16. dubna

18:00 AUT – CZE

 

sobota 17. dubna

13:30 CZE – RUS

 

Reprezentace České republiky 2009/2010

foto: Jan Šulc