2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.4.2010 otevřeno: 3267 x

Tři dny, tři města, pro každý tým tři zápasy

V sobotu jsme vám slíbili článek o turnaji, který české házenkáře čeká na konci tohoto týdne ve třech moravských městech. Dnes náš slib plníme a vy se v následujícím článku dozvíte všechny důležité informace.

Z mezinárodního turnaje, který se od roku 2006 v České republice koná, se pomalu ale jistě stává tradice v podobě velmi kvalitně obsazeného klání čtyř házenkářských federací. Čtyři předcházející ročníky, to jsou tři triumfy českého celku. Vítěznou sérii našeho týmu přerušil až v loňském roce národní celek Slovinska, který v Ostravě v březnu 2009 přebíral pohár za vítězství ve 4.ročníku turnaje.

 

Přehled výsledků dosavadních ročníků:

1. ročník (Hodonín): 1. Česko, 2. Belgie, 3. Egypt, 4. Finsko

2. ročník (Praha): 1. Česko, 2. Srbsko, 3. Rusko, 4. Švýcarsko

3. ročník (Praha): 1. Česko, 2. Egypt, 3. Dánsko, 4. Švýcarsko

4. ročník (Karviná, Ostrava): 1. Slovinsko, 2. Česko, 3. Dánsko, 4. Ukrajina

 

I letošní ročník slibuje při silném obsazení výbornou házenou. Češi určitě budou chtít v domácím prostředí triumfovat, i když v cestě jim budou stát silní protivníci a to především tým Slovinska. Ten přijíždí do Čech s nejsilnější možnou sestavou, ve které nechybí hvězdy evropského formátu. Ve výběru trenéra Zvonimira Serdarusice najdeme známá jména jako je Škof (Zagreb), Luka Žvižej (Szeged), nebo trojici ze slovinského velkoklubu Laško Pajovič, Vugrinec a Zorman. Právě tento tým bude chtít určitě Česku vrátit porážku z nedávného mistrovství Evropy v Rakousku.

Druhým naším soupeřem bude tým Rakouska. Ten svoji hrou na domácím ME velice mile překvapil a na turnaji obsadil vynikající devátou příčku. Hlavní hvězdou výběru islandského kouče Dagura Sigurdssona je bezesporu Szilayi z německého Gummersbachu nebo svěřenec našeho trenéra Liptáka v dresu A1 Bregenz Schlinger.

Posledním týmem, se kterým Češi změří svoje síly, bude v neděli házenkářská velmoc Rusko. Ta sice na posledním evropském šampionátu zcela propadla, ale Rusko není na neúspěchy zvyklé a navíc má na lavičce trenérskou legendu Vladimira Maximova. Ten do Čech přiveze ryze ruskou sestavu tradičně s výraznou převahou hráčů moskevského Čechova. Přestože ve výběru chybí například Igropulo, mohou se diváci těšit na ostrostřelce Rastvortseva, vynikajícího pivota Chipurina nebo levé křídlo Koksharova.

 

Čeští fanoušci se ale především těší na český výběr, který tolik zářil na lednovém ME v Rakousku. Všichni příznivci mají možnost zakoupit si přímo ve sportovní hale (u pokladny) exkluzivní sadu karet české reprezentace v ceně 90Kč. Po každém zápase pak proběhne autogramiáda VYBRANÝCH hráčů přímo ve sportovní hale.

Na závěr přidáme informace o ceně vstupenek a program turnaje. Cena vstupenky je vždy na DVOJUTKÁNÍ! V dalších článcích představíme soupeře českého celku.

 

Program turnaje:

čtvrtek 15. dubna, SH Zubří - mapa s adresou haly zde

cena vstupenky: 50 Kč dospělí

16:00 Rakousko – Rusko

18:00 Česko – Slovinsko

 

pátek 16. dubna, SH Euronics, Zlín - mapa s adresou haly zde

cena vstupenky: 50 Kč mládež, 100 Kč dospělí, držitelé permanentek a důchodci nad 60let zdarma

16:00 Rusko – Slovinsko

18:00 Rakousko – Česko

 

sobota 17. dubna, SP TJ Spartak, Přerov - mapa s adresou haly zde

cena vstupenky: 150 Kč dospělí

11:00 Slovinsko – Rakousko

13:30 Česko – Rusko