2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.1.2012 otevřeno: 2733 x

Mužské EURO 2012 je za dveřmi! Půjde i olympijský Londýn!

Náš celek se v Zubří připravuje na házenkářskou událost roku. O co všechno budou naši házenkáři bojovat v Srbsku si přečtěte v článku.

 

V neděli 15. ledna odstartuje v Bělehradu Mistrovství Evropy v házené mužů, na které se díky úspěšné kvalifikaci probojoval i český reprezentační tým. Ve hře přitom nebudou jen cenné kovy ze šampionátu, ale rovněž poslední volná místa do kvalifikačních turnajů do olympijského turnaje v Londýně.

Šampionát završí 29. ledna boje o medailové příčky, ale házenkářský svět bude s napětím očekávat i umístění na dalších pozicích, které bude směrodatné pro účast řady házenkářských velmocí na vrcholném turnaji sezóny – OH 2012.

Šestnáct nejlepších evropských týmů bude hostit čtveřice srbských měst – Bělehrad, Nový Sad, Niš a Vršac. Během dvou týdnů v nich bude sehráno 47 utkání, které rozhodnou o tom, zda někdo naruší hegemonii Francouzů, kteří na posledních vrcholných akcích působí bezchybným dojmem a sbírají jeden vavřín za druhým.

 

Složení skupin:

Skupina A – Dánsko, Polsko, Slovensko, Srbsko

Skupina B – Česko, Makedonie, Německo, Švédsko

Skupina C – Francie, Maďarsko, Rusko, Španělsko

Skupina D – Chorvatsko, Island, Norsko, Slovinsko

Český celek před odletem na Balkán ladí formu na soustředění v Zubří a během zítřejšího dne trenér Lipták oznámí zúžení nominace na šestnáct vyvolených hráčů, kteří budou ČR na mistrovství reprezentovat.

 

 

Šance na účast v olympijském turnaji žije!

 

Klíč postupu na olympijské hry je složitý a je možné, že jeho podoba se pozmění na únorových či březnových zasedáních EHF. V tuto chvíli jsou z Evropy jedinými jistými postupujícími  na OH 2012 Francie (z pozice obhájce titulu) a také pořádající Velká Británie. Dalších 6 celků si svým umístěním na loňském MS zajistilo účast v kvalifikačních turnajích. Jedná se o Španělsko, Dánsko a Švédsko (budou pořadateli těchto turnajů) a dále Maďarsko, Island i Chorvatsko.  

Přímý postup si pak zajistí vítěz mistrovství Evropy - v případě obhajoby Francouzů to bude jejich finálový soupeř.  Pokud si takto přímou účast vybojuje některý z celků, který si vydobyl na posledním MS právo účasti v olympijské kvalifikaci (výše zmíněná šestice států), pak se automatickým účastníkem jednoho z kvalifikačních turnajů stane Polsko (Poláci skončili na MS 2011 sedmí).

Na srbském mistrovství Evropy se tak celky vedle cenných kovů utkají i o dvě (případně tři) zbývající místa v olympijské kvalifikaci. Pro český tým to znamená umístit se Euru 2012 mezi dvěma (třemi) nejlepšími týmy, které účast v dubnových kvalifikačních bojích dosud nemají. Konkrétně tedy uspět v porovnání s těmito státy: Polsko, Německo, Norsko, Srbsko, Slovensko, Makedonie, Rusko a Slovinsko.

Pro zachování naděje na olympijský Londýn musí Češi bezpodmínečně postoupit ze skupiny. Klíčový tak bude již jejich úvodní utkání na šampionátu, ve kterém 15. ledna od 17.20 hod. změří síly s Německem. 

Olympijské kvalifikační turnaje  (6.- 8. 4. 2012)

Skupina 1 – Dánsko (pořadatel), Maďarsko + 1 celek z Eura 2012 + 2. tým z African Cupu 2012

Skupina 2 – Španělsko (pořadatel), Island + 1 celek z Eura 2012 + Brazílie

Skupina 3 -  Švédsko (pořadatel), Chorvatsko + Chile + Japonsko