2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.3.2012 otevřeno: 1466 x

Dorostenky absolvovaly turnaj v Maďarsku

Dorostenky mají za sebou také několikadenní soustředění a především mezinárodní turnaj v Maďarsku. Přečtěte si hodnocení trenéra Lubomíra Krejčíře.

 

 

Hodnocení pro vás připravil trenér Lubomír Krejčíř. Děkujeme za poskytnuté informace.

 

V konkurenci tří družstev nejlepší evropské desítky si mohly české dorostenky po dlouhých osmi měsících ověřit své dovednosti. Krátkou dvoudenní přípravu absolvovaly v Olomouci a pak je již čekala přímá konfrontace s Maďarskem, které představuje ve všech kategoriích světovou špičku. Utkání mělo v prvním poločase jednoznačný průběh, kdy dominovala především fyzická převaha domácích hráček, a tak především druhých třicet minut přispělo k solidnímu výkonu, který však přesto stačil jen na desetibrankovou porážku. Maďarky dominovaly v síle i herních činnostech jednotlivce. Dokázaly zakončovat ze všech vzdáleností i jejich rychlý útok byl mnohdy zdrcující. Z našeho družstva zaujala střeleckým výkonem Pokorná, na křídle Fryčáková. Bojovností a agresivitou zaujala Jansová.

 

Utkání s Německem bylo reprízou střetnutí z ME ve Zlíně. Po celé utkání se střídala družstva ve vedení. K výborné Pokorné se přidala ze spojek Jeřábková a také hra přes pivota přinášela své ovoce. Byla jen škoda, že Dufková ne všechny své příležitosti proměnila. Z křídelních prostor zakončovaly Skřivánková s Trumpešovou. Řadu důležitých zákroků předvedla
brankařka Nováková. Bod si Němky zachránily v poslední vteřině z rychlého útoku po pasivitě signalizované našemu týmu.

 

Poslední utkání s Rumunskem bylo velmi podobné tomu úvodnímu proti Maďarsku. Především silová převaha soupeře vedla k časnému rozhodujícímu náskoku, a tak zlepšený výkon v druhém poločase vedl již jen ke korigování výsledku. Ve své střelecké exhibici pokračovala Pokorná, dobré výkony Skřivánkové a Jeřábkové v útočné fázi či obrana a nasazení Jansové patřily ke kladům naší hry. Nezklamaly ani brankařky Zuzánková s Novákovou.

 

Celkově turnaj jednoznačně přispěl k přípravě na otevřené ME ve Švédsku, kterého se družstvo účastní v červenci. Dařilo se nahradit Jačkovou a Kudláčkovou, které se připravují s juniorským týmem, více byla cítit absence levých křídel Malé a Kamenářové, které jsou zraněné. Rovněž se také potvrdilo, že v současné době jen velmi těžko konkurujeme družstvům první evropské osmičky, ale s dalšími družstvy jsme minimálně konkurenceschopní. Velkým individuálním úspěchem je cena pro nejlepší střelkyni turnaje Tereze Pokorné.

 

Česká republika - Maďarsko 21:31 (5:18)
Šíbrová, Zuzánková, Bělohoubková 1, Skřivánková 1, Vlachová, Dufková 1, Trumpešová 1, Slováková, Fryčáková 3, Kolomazníková 1, Nygrýnová, Pokorná 8, Vlková, Jeřábková 3, Jansová 2.

 

Česká republika - Německo 28:28 (13:15)
Šíbrová, Nováková, Bělohoubková, Skřivánková 3, Vlachová, Dufková 3, Trumpešová 4, Slováková 2, Fryčáková 1, Kolomazníková, Nygrýnová, Pokorná 11, Vlková, Jeřábková 4, Jansová.

 

Česká republika - Rumunsko 32:40 (12:21)
Nováková, Zuzánková, Bělohoubková, Skřivánková 4, Vlachová, Dufková 3, Trumpešová 2, Slováková, Fryčáková, Kolomazníková, Nygrýnová, Pokorná 15, Vlková 2, Jeřábková 4, Jansová 2.