2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.4.2012 otevřeno: 2149 x

„S diváky v zádech postoupíme i my,“ věří Petr Štochl.

Brankář české reprezentace doufá v maximální diváckou podporu a napodobení úspěchů, kterých v letošních kvalifikačních kláních dosáhly házenkářské výběry ČR. V roce 2012 nebudeme chybět na žádném z nejprestižnějších házenkářských šampionátů!

 

Svým velikonočním vystoupením v německém Krefeldu stvrdili junioři velice úspěšný měsíc české házené. Ten odstartoval postup ženského seniorského týmu na ME 2012, který si svěřenkyně Jana Bašného překvapivě s předstihem zajistily po suverénních výhrách nad Slovinkami. Postup ženské týmu znamenal, že se v letošním roce všechny české reprezentační celky ženské složky zúčastní hlavních házenkářských šampionátů!

 

Zahanbit se ale rozhodně nechtěli nechat ani házenkáři. Po postupu dorostenců, kteří si účast na ME vybojovali před týdnem za podpory fanoušků v Novém Veselí, prošli úspěšně kvalifikací také zmiňovaní junioři. Vzhledem k tomu, že mužská reprezentace již šampionát v letošním roce absolvovala, došlo k historickému úspěchu – v roce 2012 se házenkářské výběry České republiky  zúčastní všech nejprestižnějších šampionátů.

 

 

kategorie typ akce místo konání termín
muži ME Srbsko  15. - 29. 1. 2012
ženy ME Holandsko  2. - 16. 12. 2012
junioři ME Turecko  5. - 15. 7. 2012
juniorky MS ČESKO  1. - 15. 7. 2012
dorostenci ME Rakousko  12. - 22. 7. 2012
dorostenky MS Černá Hora  16. - 26. 8. 2012

 

Přehled nejsledovanějších házenkářských šampionátů v roce 2012.

 

 

Necelé dva měsíce přitom dělí od klíčového kvalifikačního dvojzápasu o účast na MS 2013 házenkáře, kteří po těžkém losu narazí na reprezentaci Ruska. Domácí odvetu uvidí diváci 16. června 2012 od 16.00 hod. v pardubické ČEZ Aréně. Zápas s očekáváním vyhlíží i opora české reprezentace, brankář Petr Štochl.

 

Vnímal jsi Petře nějak kvalifikační duely posledních několika týdnů?

Pochopitelně jsem sledoval výsledky a to jak žen, tak aktuální snahy juniorů a dorostenců. V první řadě jsem všem postup přál a fandil jim. Konfrontace s házenkářským světem na vrcholné akci může všem jen a jen prospět.

Jde asi především o kvalitu takových turnajů a cenu zkušeností ze zápasů na vrcholné úrovni.

Účast na šampionátech je obrovskou zkušeností, ale v neposlední řadě jde o to, že se řada z kluků i holek může dostat do povědomí zahraničních klubů. Někteří se možná svými výkony přiblíží k zahraničnímu angažmá. Myslím, že zahraniční zkušenost v kvalitní soutěži je pro další růst hráčů a hráček na reprezentační úrovni nezbytná.

Výsledky ostatních českých reprezentačních týmů jsou zároveň takovou hozenou rukavicí pro seniorský výběr házenkářů...

Ano, teď je řada na nás, abychom se přiřadili k těm úspěšným týmům a postoupili na MS. Úspěšnost sportu se ve značné míře vnímá přes úspěchy mužské reprezentace a my uděláme vše proto, abychom uspěli a přes Rusy postoupili.

Rusové se o uplynulém víkendu prezentovali dobrými výkony na turnaji v Norsku, nejde z nich strach?

Myslím, že je v našich silách postoupit. Nelze si myslet, že to půjde samo, Rusové budou velice těžký soupeř, to bylo jasné už po losu. Pokud nás ale požene zaplněná pardubická hala, pak věřím, že spolu s těmi tisícovkami fanoušků budeme slavit postup.

 

Prodej vstupenek na utkání Česko – Rusko v rámci kvalifikace na MS 2013 bude zahájen příští týden, kdy rovněž budeme informovat o způsobu samotné distribuce vstupenek, výhodách spojených s jejich zakoupením a dalších speciálních akcích.